Podczas budowy domu musimy podejmować wiele decyzji. Choćby już na etapie wyboru projektu. Musimy zdecydować czy wolimy dom parterowy czy piętrowy. Na pewno, jeśli zdecydujemy się na dom piętrowy, zobaczymy jak wiele zalet pozwoli nam uzyskać takie rozwiązanie.

Nieduża działka – dom piętrowy
Jeśli mamy do dyspozycji niedużą działkę, na pewno powinniśmy się zdecydować na dom piętrowy. Dzięki temu, będziemy mogli posiadać równie dużo pomieszczeń co w domu piętrowym. Każdy będzie mógł mieć w nim swój pokój i czuć się komfortowo. Zapewnienie prywatności i swobody będzie jak najbardziej możliwe. Również dom piętrowy daje możliwość stworzenia wielu rozwiązań konstrukcyjnych. Możemy stworzyć łazienkę zarówno na piętrze, jak i na parterze. Dzięki temu, jedna będzie do potrzeb gości, a druga dla mieszkańców domu.

Zmniejszony koszt dachu
W przypadku domu piętrowego, wydamy znacznie mniej na dach. Będzie on znacznie mniejszy niż w przypadku domu parterowego. Wykorzystuje się do jego stworzenia znacznie mniejszą ilość materiału, co automatycznie zmniejsza koszt jego stworzenia.

Łatwy do ogrzania
Dom piętrowy, który posiada zamknięte powierzchnie, bez żadnych antresoli, jest łatwy do ogrzania. Pod tym względem jest bardzo ekonomiczny. Oczywiście, jeśli tylko zostanie właściwie ocieplony i zapewniona zostanie w nim odpowiednia izolacja. Warto w takich domach zastosować instalacje gazową, która zapewnia rozprowadzanie ciepła w idealny sposób po całym domu. Pozwoli nam to na uzyskanie komfortowych warunków do mieszkania. Wszędzie przez cały czas będzie ciepło i przytulnie.