Okładziny ścienne z płyt gipsowo-kartonowych to coraz bardziej popularny sposób na wykończenie wnętrza. Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem tego rozwiązania w swoim domu to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Jakie płyty g-k można stosować na okładziny ścienne?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów płyt gipsowo-kartonowych. Typ płyty g-k należy dobrać, biorąc pod uwagę wymagania, jakie ma spełniać dana konstrukcja oraz pomieszczenie, w którym będzie montowana. Na przykład płyty tzw. zielone są wodoodporne i zalecane do stosowania w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka. Płyty g-k tzw. czerwone charakteryzują się odpornością na działanie ognia, często się je stosuje na poddaszach. Należy również pamiętać o płytach akustycznych stosowanych w pomieszczeniach, w których chcemy zapewnić izolacyjność akustyczną. Wybór tego materiału jest naprawdę szeroki, dlatego najważniejsze jest ustalenie naszych potrzeb.  Więcej informacji o różnego rodzaju materiałach używanych do wykonywania okładzin ściennych można znaleźć na stronie: http://www.siniat.pl/pl-pl/produkty-i-systemy/okladziny-scienne-wolnostojace

Jakie są zalety stosowania okładzin ściennych z płyt g-k?

Montaż okładzin ściennych w systemie suchej zabudowy to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy szybko przeprowadzić remont. Kolejną zaletą jest możliwość przeprowadzenia prac budowlanych w sposób mało uciążliwy i stosunkowo czysty. Gotowa powierzchnia suchego tynku jest gładka i stanowi znakomite podłoże dla różnego rodzaju materiałów wykończeniowych. Tego typu konstrukcja daje także możliwość podniesienia parametrów izolacyjności termicznej oraz akustycznej. Takie właściwości znacznie poprawia zastosowanie grubszej warstwy wełny mineralnej. Także wybór płyt g-k o wzmocnionej konstrukcji pomaga wygłuszyć pomieszczenie, w którym zastosowano okładzinę ścienną.