Budowa domu to nie przelewki. Musimy w tym czasie podejmować wiele ważnych decyzji, które często są trudne. Jedną z nich jest zdecydowanie kto będzie budował nasz dom: firma budowlana czy ekipa prywatnych budowlańców z okolic?

Wysokie koszty
Gdy decydujemy się na wynajęcie firmy budowlanej, musimy liczyć się z wysokimi kosztami całego przedsięwzięcia. Pracownicy takiej firmy muszą otrzymać wynagrodzenie. Podpisujemy umowę, co wiąże się z nałożeniem określonego VAT-u. Właściciel firmy zazwyczaj więc musi nieco zawyżyć całą sumę za wykonanie usługi, aby mógł na całym przedsięwzięciu po prostu zarobić.

Z drugiej strony, na pewno nie powinniśmy oszczędzać na firmie budowlanej, którą wynajmujemy. Czasem warto dołożyć te kilka tysięcy więcej, a współpracować z prawdziwymi fachowcami, a nie z partaczami. Dzięki temu, nasz dom powstanie w terminie, zostanie zbudowany z odpowiednich materiałów, a my będziemy mieli przeświadczenie, że wydaliśmy pieniądze właściwie. Że nie zostały wyrzucone w błoto. Dlatego również w ten sposób powinniśmy popatrzeć na cały koszt wynajęcia firmy budwolanej.

Budowa bez problemów
Wynajęcie firmy budowlanej ma jednak swoje zalety. W związku z tym, że podpisujemy umowę, możemy być przekonani, że nie zostaniemy oszukani. Nie musimy się niczym przejmować. Zlecamy wykonanie określonych prac i możemy jedynie czekać na efekty ich wykonania. Firma budowlana wie co ma robić, a my nie musimy takich prac nadzorować. Wystarczy, że w ustalonym terminie przyjedziemy, aby zobaczyć, czy wszystkie prace zostały wykonane. To firma załatwia wszystkie potrzebne do budowy domu materiały. Dzięki temu, my nie musimy za tym wszystkim jeździć.