Dziś praktycznie każdy ma samochód. W dodatku nie jeden. Dlatego garaż to obowiązek. Trzeba jednak zastanowić się czy lepiej umieścić go wbudowanego w domu czy stworzyć oddzielną konstrukcję obok budynku.

Garaż wbudowany dom
Na pewno takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim, nie musimy wychodzić na dwór, by wsiąść czy wysiąść z samochodu. Latem być może nie ma to większego znaczenia, ponieważ na ogół jest ciepło. Jednak, zimą to najbardziej dostrzeżemy. Przyjeżdżając do domu, będziemy mogli wysiąść z ciepłego samochodu do równie ciepłego garażu. Dzięki temu, nie odczujemy niskiej temperatury, która panuje na zewnątrz. Będzie to dużym plusem dla każdego. Niestety, ale takie rozwiązanie ma oczywiście również swoje wady. Garaż może przeszkadzać domownikom, szczególnie, gdy któremuś z nich przypadnie pokój nad takim pomieszczeniem. Słychać będzie z każdym razem gdy samochód będzie wjeżdżam i wyjeżdżał z garażu.

Garaż wolnostojący
Plusem takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba myśleć o jego budowie od razu, gdy decydujemy się na stworzenie domu. W każdej chwili można go zbudować, jeśli tylko mamy odpowiednią powierzchnię na działce. Nie wszystkich od razu stać na taką dodatkową inwestycję. Dlatego możemy odłożyć ją w czasie. Możemy dzięki temu rozwiązaniu zmniejszyć koszty budowy domu. W końcu, będzie on miał wtedy mniejszą powierzchnię. Garaż wolnostojący daje wiele możliwości konstrukcyjnych. Może on przybrać różną formę, w zależności od zapotrzebowania. Możemy zbudować go w takiej wielkości, jaka jest dla nas najbardziej dogodna. Wadą takiego rozwiązania jest natomiast nisko komfort użytkowania.