Ogrodzenia kute nadają nie tylko prestiżu naszej posesji ale również poprawiają wygląd całej posesji. Starannie wykonane ogrodzenie przyciąga oko, sprawia iż nasz ogród prezentuje się wyśmienicie. Aby zachować jak najdłużej taki efekt należy odpowiednio dbać o nasze ogrodzenia. Farba na ogrodzeniach kutych zachowuje swoje właściwości zwykle przez 5 lat. Po tym czasie należy dokonać renowacji ogrodzenia. Renowacja ogrodzenia to dość żmudny proces, który wymaga sporej ilości cierpliwości. 

Każde ogrodzenia narażone jest na działania takie jak mróz, deszcz, śnieg. To wszystko sprawia, iż ogrodzenia ulegają zniszczeniu, zaczynają pojawiać się pierwsze ogniska rdzy, które pogarszają prezencje. Jeżeli tak dzieje się z Twoim ogrodzeniem to jest to sygnał aby dokonać jego renowacji. Najtrudniej jest wyczyścić elementy kute naszego ogrodzenia.Aby wykonać renowacje należy przygotować:

  • szczotkę drucianą
  • papier ścierny
  • folie malarską
  • taśmę malarską
  • nową farbę
  • wałek/pędzel malarski
  • rękawice ochronne

Pierwszym etapem jest dokładne wyczyszczenie ogrodzenia, elementów na których pojawia się rdza. Proces ten należy wykonać bardzo starannie, ponieważ zamalowanie rdzy może spowodować tylko zatuszowanie a nie jego naprawę. Do czyszczenia powierzchni stalowych najlepiej nadaje się szczotka druciana, papier ścierany bądź mała szlifierka, która znacznie przyspieszy prace. Po dokładnym usunięciu rdzy należy wyczyścić wszystkie pyłki, kurz który wytworzył się podczas czyszczenia. Gdy ten etap zakończymy to pozostaje zabezpieczenie murków bądź klinkieru przed malowanie. Tutaj również warto przyłożyć odpowiednio dużo staranności tak aby pomalować tylko te elementy, na których nam zależy. Ostatnim etapem jest nałożenie odpowiedniej farby, która sprawi iż nasze ogrodzenie nabierze świeżości. Wybór farb na rynku jest bardzo duży, w specjalistycznych sklepach z pewnością zostaniemy odpowiednio obsłużeni.

Jak widać odnowienie ogrodzenia kutego nie jest aż tak trudnym zadaniem, należy pamiętać tylko o kilku rzeczach i potem możemy cieszyć się nowym ogrodzeniem.