Jedną z popularnych form inwestycji w nieruchomości jest zakupienie mieszkania oraz przeznaczenie do na wynajem. To szczególnie opłacalne w dużych miastach, gdzie zapotrzebowanie na nieruchomości jest bardzo wysokie. Jeżeli także chcesz zdecydować się na takie wynajem lokum, zapraszamy do sprawdzenia 5 rzeczy, o których musisz w takiej sytuacji koniecznie pamiętać!

Komu chcesz wynająć mieszkanie?

To najważniejsze pytanie dla każdego, kto chce wynajmować mieszkanie i od niego zależne są dalsze kroki. Najczęściej mieszkania wynajmowane są studentom czy osobom szukającym pracy lub młodym małżeństwom. Oczekują one, że mieszkanie będzie już wyposażone i będzie posiadało odpowiednie sprzęty.

Wystrój mieszkania

Zasadniczo najlepiej postawić na neutralne rozwiązania, aby mieszkanie mogło wpasować się w gust każdego. Nie warto przy tym inwestować sporo w jego wyposażenie – największym zainteresowaniem cieszą się niedrogie meble z Ikea, które również prezentują się atrakcyjnie i dzięki nim można stworzyć stylowo prezentującą się przestrzeń.

Wyposażenie kuchni i łazienki

Jak już wspomnieliśmy w pierwszym punkcie, wynajmujący preferują nieruchomości posiadające odpowiednie wyposażenie, w tym pralkę, lodówkę, kuchenkę, coraz częściej też zmywarkę. Dodatkowym plusem będzie obecność odkurzacza, z którym łatwiej utrzymać czystość w mieszkaniu.

Segregacja śmieci

Niesegregowane śmieci to wyższy koszt, dlatego warto zadbać o to, aby lokatorzy je sortowali. Przykładowo, gdy chodzi o mieszkania do kupienia we Wrocławiu, segregacja odbywa się z podziałem na najpopularniejsze typy śmieci. Najlepiej umieścić w kuchni kilka koszów na śmieci, aby nowym lokatorom łatwiej było je rozdzielać na prawidłowe rodzaje.

Umowa o wynajem

Chociaż często nie jest ona podpisywana, ponieważ wtedy trzeba również rozliczać się z fiskusem za dodatkowe wpływy, to jednak warto pamiętać o tym, że stanowi ona zabezpieczenie interesów każdej ze stron – zarówno właściciela mieszkania, jak i osoby czy osób, które decydują się na wynajem.