Osoby odpowiedzialne za konstrukcje dachowe w całym kraju przygotowują się do odpowiedzi na opady śniegu, które są nieuchronnym elementem w miesiącach zimowych. Trudno sobie wyobrazić, że te piękne, puszyste płatki śniegi mogą stworzyć potencjalne strukturalne zagrożenie dla domów i firm.

Osoby odpowiedzialne za konstrukcje dachowe w całym kraju przygotowują się do odpowiedzi na opady śniegu, które są nieuchronnym elementem w miesiącach zimowych. Trudno sobie wyobrazić, że te piękne, puszyste płatki śniegi mogą stworzyć potencjalne strukturalne zagrożenie dla domów i firm. Niemniej jednak większość właścicieli domu i firm w całym kraju może poświadczyć o potencjalnych problemach związanych z nadmiernym gromadzeniem się śniegu, szczególnie na płaskich dachach.

Odśnieżanie dachów to konieczność!

Obfite opady śniegu, zwłaszcza jeśli jest to mokry śnieg, a następnie pojawienie się ostrego mrozu, mogą doprowadzić do wszystkiego, od małych przecieków dachu, przez drobne uszkodzenia aż do zawalonych dachów i innych potencjalnych niebezpiecznych sytuacji. Dlatego odśnieżanie dachów Warszawa jest bardzo ważne. Im dłużej śnieg zalega na dachu, tym bardziej prawdopodobne jest że mocno stwardnieje i będzie trudniejszy do usunięcia. Kiedy to nastąpi, spiętrzona warstwa lodu zapobiega wydostawaniu się topniejącego lodu za pośrednictwem kanalizacji – stąd tzw. baseny na dachu. W zimie, woda może się wielokrotnie zamrażać i rozmrażać, tworząc w ramach tych procesów małe, a później duże pęknięcia pokrycia dachowego. Ostatecznie, jedynym miejscem na wydostanie się topniejącej wody jest dach, ponieważ tamy lodowe otaczające go nie pozwalają na żadną inną alternatywę – to sprawia, że odśnieżanie dachów jest koniecznością, o której warto pomyśleć przed nadejściem sezonu. Jednak usuwanie śniegu i lodu z dachu może być niebezpieczne.

Dlaczego odśnieżanie dachu i usuwanie lodu to ciężkie zadanie?

  • pokryte śniegiem dachy są śliskie,
  • śnieg może się przesunąć w czasie procesu usuwania, powodując, że duże i ciężkie kawałki spadają z dachu
  • może dość do upadków i innych urazów.

Profesjonalna firma oferująca fachowe odśnieżanie dachów w Warszawie wie jak podejść do usuwania niebezpiecznych płatów lodu i śniegu. Korzystają z fachowego sprzętu potrzebnego do tego zadania, w tym posiadają drabiny, uprzęże, a także korzystają ze specjalnych butów.