Kryteria stosowane przy szukaniu apartamentu, zwykle bazują głównie na jego lokalizacji, cenie i metrażu. Decydując się na nowe mieszkania, trzeba jednak sprawdzić kilka dodatkowych kwestii, które mogą wpłynąć na ostateczny wybór lokum. Gdzie można znaleźć potrzebne informacje?

Deweloper – Wrocław

Tylko korzystając z usług rzetelnej firmy deweloperskiej, można mieć pewność, że efekt współpracy będzie satysfakcjonujący. Na szczęście, istnieje kilka sposobów pozwalających przekonać się czy deweloper jest godny zaufania. Na początek warto zobaczyć, jakie projekty wcześniej zrealizował, zwracając uwagę na to, czy termin ich zakończenia nie był opóźniony. Dobrym pomysłem będzie też sprawdzenie jak wyglądają już wybudowane przez niego mieszkania na sprzedaż. Wrocław jest miejscem, gdzie przeprowadza się wiele inwestycji, więc jeśli apartamenty w większości nie są zamieszkane albo budynek nie prezentuje się korzystnie, warto ponownie rozważyć perspektywę współpracy i wybrać innego dewelopera.

Mieszkania na sprzedaż – Wrocław

Osoby szukające mieszkania powinny poprosić firmę deweloperską o okazanie prospektu informacyjnego inwestycji, który jest źródłem wielu cennych wiadomości. Przede wszystkim, pozwala on dowiedzieć się czy deweloper dysponuje pozwoleniem na budowę, a także czy ma on prawo własności działki. W prospekcie umieszczany jest też numer księgi wieczystej. Zainteresowani kupnem mieszkania powinni zwrócić uwagę na termin planowanego zakończenia budowy oraz datę, na którą wyznaczono przeniesienie prawa własności. Na decyzję o zakupie wpłynąć może też informacja o tym, że nieruchomość jest obciążona hipoteką – jeśli tak jest, w prospekcie na pewno znajdzie się o tym wzmianka. Poza tym, w dokumencie powinny się również znaleźć informacje o statusie prawnym dewelopera oraz jego dane, które można też znaleźć w bazie Krajowego Rejestru Sądowego.

Nowe mieszkania – umowa przedwstępna

Wiele osób korzysta z kredytu, żeby zakupić mieszkanie. W takich wypadkach zazwyczaj deweloper proponuje podpisanie umowy przedwstępnej, którą zaleca się spisywać w formie aktu notarialnego. Kupując lokum, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej treść, w której dokładnie zapisano do czego zobowiązują się obie strony umowy oraz jakie konsekwencje wiążą się z jej niedotrzymaniem. Będzie tam też podana m.in. cena nieruchomości wraz z kwotą zaliczki i terminami wpłat transz oraz dokładne położenie lokalu, uwzględniające jego metraż, a nawet kondygnację, na której się znajduje. Należy też zweryfikować, czy zapis w umowie wspomina o dodatkowych korzyściach, jakie wcześniej obiecał deweloper. Wrocław to miasto, gdzie wiele firm proponuje klientom prawa do garażu bądź miejsca parkingowego. Informacja o tym także musi się znaleźć w dokumencie. Bardzo ważne jest staranne przeczytanie umowy − najlepiej poprosić o nią na kilka dni przed podpisaniem, by móc dokładnie przyjrzeć się jej zapisom i skonsultować z prawnikiem wszelkie niejasne kwestie.

Znalezienie atrakcyjnego mieszkania od dewelopera nie jest trudne, ale wymaga sprawdzenia wielu informacji, które mogą się okazać kluczowe przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Osoby zainteresowane realizacjami na terenie Wrocławia mogą zobaczyć, jak wyglądają niektóre inwestycje prowadzone w tym mieście, na stronie http://www.blockpol.pl/ . Można tam też dowiedzieć się więcej o cenach mieszkań, ich lokalizacjach i metrażach.