Odświeżenie mieszkania wykonuje się raz na 3-4 lata. Jeśli w planach mamy takie przedsięwzięcie, warto wszystko dokładnie zaplanować oraz pomyśleć o wybraniu odpowiedniej metody. Jedną z polecanych jest system natryskowego malowania ścian.

 Wnętrze nie do poznania

Przy podejmowaniu decyzji o remoncie, należy wszystko dokładnie zaplanować. Dzięki temu, całość zostanie wykonana w sprawy sposób, bez większych problemów. Poniżej przedstawione zostaną kroki, według których należy postępować, aby nie zwariować podczas remontowego szaleństwa.

Krok 1: Zaplanowanie remontu

Planując remont krok po kroku, będziemy mogli uniknąć wielu błędów, a także skrócić czas całego przedsięwzięcia. Warto dokładnie zmierzyć powierzchnię, jaką chcemy poddać odnowie. Do tego celu warto wykorzystać delmierz laserowy – jest bardziej dokładny niż tradycyjna miarka.

Krok 2: Budżet

To jaki zakres będzie miał remont oraz na jakie materiały możemy się zdecydować, w dużej mierze zależy od naszych możliwości finansowych. Nie ma co przekładać sił na zamiary. Warto realnie ocenić swoją sytuację ekonomiczną. Budżet remontowy zostanie przeznaczony na takie produkty jak farba w wybranym kolorze i odpowiedniej ilości, farba nawierzchniowa do gruntowania, folia, taśma malarska, gładź szpachlowa i papier ścierny, a także system natryskowy.

Krok 3: Zabezpieczenie pomieszczenia

Aby malowanie odbyło się w komfortowy sposób, najlepiej jest wynieść wszystkie meble z pomieszczenia. Te, których jednak nie możemy wynieść, warto przykryć dokładnie folią. Polecane jest również zabezpieczenie okien, gniazdek, kaloryferów, framug i podłogi.

Krok 4: Przygotowanie powierzchni do malowania

Pierwszym co powinniśmy zrobić jest uzupełnienie ubytków na ścianie. Do tego celu posłuży nam gładź szpachlowa. Gdy zaszpachlowane miejsca wyschną, należy je wyszlifować papierem ściernym średniej grubości. Następnie należy takie miejsce przetrzeć czystą szczotką lub wilgotną ścierką. Na koniec, należy wykorzystać łagodny detergent do odtłuszczenia ściany. Następnie, należy zagruntować ścianę farbą nawierzchniową. Uda się to w dokładny sposób przy wykorzystaniu elektrycznego wałka malarskiego, który zapobiega kapaniu farby.

Krok 5: Malowanie

Trzeba się do tego etapu pracy odpowiednio przygotować. Przede wszystkim musimy wyposażyć się w maskę ochronną, dzięki której nie będziemy wdychali oparów z farby. Przyda się również wygodny strój roboczy. Gdy będziemy już odpowiednio ubrani, możemy przejść do malowania. Do tego celu należy wykorzystać natryskowy system nanoszenia farby. Malowanie należy zacząć od sufitu, a następnie nanosić farbę na kolejne ściany w pomieszczeniu.