Szafki basenowe stanowią nieodzowny element wyposażenia każdej dobrej pływalni. Dzięki nim, nasze prywatne rzeczy są należycie zabezpieczone, podczas gdy my możemy cieszyć się miłym pobytem w wodzie. Szczególną popularnością cieszą się szafki wykonane z płyt HPL. Wynika to z ich praktycznych zalet. Jakich konkretnie? Zapraszamy do lektury.

Wytrzymałość

Laminaty HPL uchodzą za jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, służących do konstrukcji mebli i wyposażenia wnętrz. Termoutwardzone tworzywo zapewnia wodoodporność i mechaniczną trwałość – zarówno w warunkach suchych, jak i wilgotnych. W przypadku szafek basenowych ma to niemałe znaczenie. Dzięki płytom HPL, są one odporne na wszelkie wstrząsy i próby włamania. Dodatkową solidność konstrukcji zapewnia aluminiowy stelaż oraz zamek, otwierany przy pomocy kluczyka.

Pojemność

Standardowe wymiary szafki HPL – np. tej oferowanej przez firmę Sanipol – wynoszą 400x415x1800 mm. Otrzymana w ten sposób pojemność wystarcza na pomieszczenie wszelkich niezbędnych rzeczy – ubrania na zmianę, butów, kosmetyków i reszty prywatnych przedmiotów. W razie potrzeby, istnieje możliwość zamówienia szafek w innych wymiarach, a także modeli ze zintegrowaną ławką, która zapewnia dodatkowy komfort użytkowania.

Dopasowanie

Materiał HPL jest niezwykle plastyczny. Stworzenie szafek o różnych kształtach nie nastręcza problemu. W produkcji znajdziemy szafki HPL w typach S1, S2, L czy S5, przybierające formę pojedynczych słupków, bądź rozbudowanych modułów. Kłopotem nie jest również wybarwienie szafek. Zyskują one kolory, zależne od stylistyki danego pomieszczenia. Jest to rozwiązanie estetyczne, ale i praktyczne (umożliwia wyróżnienie poszczególnych części szatni i ułatwia odnalezienie konkretnego miejsca).

Wielofunkcyjność

Wbrew nazwie, szafki basenowe nie muszą służyć wyłącznie na potrzeby basenu. To chyba ich największa zaleta. Uniwersalność materiału HPL, czyni go idealnym do stosowania w szafkach zakładów pracy, szkół, szpitali i innych obiektów użyteczności publicznej. Wszędzie tam, gdzie potrzeba niezawodnej ochrony mienia. Szafki HPL wywiązują się z tej roli znakomicie.