Niezawodność w czystej postaci. Charakterystyka szafek basenowych HPL

Szafki basenowe stanowią nieodzowny element wyposażenia każdej dobrej pływalni. Dzięki nim, nasze prywatne rzeczy są należycie zabezpieczone, podczas gdy my możemy cieszyć się miłym pobytem w wodzie. Szczególną popularnością cieszą się szafki wykonane z płyt HPL. Wynika to z ich praktycznych zalet. Jakich konkretnie? Zapraszamy do lektury.

Wytrzymałość

Laminaty HPL uchodzą za jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, służących do konstrukcji mebli i wyposażenia wnętrz. Termoutwardzone tworzywo zapewnia wodoodporność i mechaniczną trwałość – zarówno w warunkach suchych, jak i wilgotnych. W przypadku szafek basenowych ma to niemałe znaczenie. Dzięki płytom HPL, są one odporne na wszelkie wstrząsy i próby włamania. Dodatkową solidność konstrukcji zapewnia aluminiowy stelaż oraz zamek, otwierany przy pomocy kluczyka.

Pojemność

Standardowe wymiary szafki HPL – np. tej oferowanej przez firmę Sanipol – wynoszą 400x415x1800 mm. Otrzymana w ten sposób pojemność wystarcza na pomieszczenie wszelkich niezbędnych rzeczy – ubrania na zmianę, butów, kosmetyków i reszty prywatnych przedmiotów. W razie potrzeby, istnieje możliwość zamówienia szafek w innych wymiarach, a także modeli ze zintegrowaną ławką, która zapewnia dodatkowy komfort użytkowania.

Dopasowanie

Materiał HPL jest niezwykle plastyczny. Stworzenie szafek o różnych kształtach nie nastręcza problemu. W produkcji znajdziemy szafki HPL w typach S1, S2, L czy S5, przybierające formę pojedynczych słupków, bądź rozbudowanych modułów. Kłopotem nie jest również wybarwienie szafek. Zyskują one kolory, zależne od stylistyki danego pomieszczenia. Jest to rozwiązanie estetyczne, ale i praktyczne (umożliwia wyróżnienie poszczególnych części szatni i ułatwia odnalezienie konkretnego miejsca).

Wielofunkcyjność

Wbrew nazwie, szafki basenowe nie muszą służyć wyłącznie na potrzeby basenu. To chyba ich największa zaleta. Uniwersalność materiału HPL, czyni go idealnym do stosowania w szafkach zakładów pracy, szkół, szpitali i innych obiektów użyteczności publicznej. Wszędzie tam, gdzie potrzeba niezawodnej ochrony mienia. Szafki HPL wywiązują się z tej roli znakomicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *