Ważnym elementem każdego budynku jest strop. Pozwala na stworzenie drugiej kondygnacji, ponieważ jest elementem scalającym piętra. Ważne jest, aby zadbać o jego solidne wykonanie. Warto wykorzystać do tego celu najlepsze materiały. Zdecydowanie na tym elemencie nie należy oszczędzać.

Strop musi zostać wykonany z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Stanowi górną podstawę naszego domu. Jest równie ważny jak fundamenty. Później tych oszczędności moglibyśmy naprawdę żałować. Strop chroni nasz dom przed dostawaniem się do niego wody, a także przed innymi czynnikami zewnętrznymi. Warto podkreślić, że strop jest nierozerwalnie związany z drugim piętrem naszego domu. Gdyby doszło do zniszczenia stropu, również drugie piętro nadawałoby się jedynie do remontu. Dlatego, stworzenie stropu powinno się zlecić najlepszym fachowcom.

Rodzaje stropu
W dużej mierze, to na jaki strop się zdecydujemy, jest uzależnione od konstrukcji naszego domu. Oczywiście, wpływ na to będą miały również nasze możliwości finansowe. W końcu materiały, z których stropy są zrobione różnią się pod względem ceny. Gdy stajemy przed dylematem na jaki strop się zdecydować, warto poradzić się specjalisty. Doradzi nam, jaki strop będzie dla nas najlepszy. Wtedy podjętej decyzji nie będziemy żałowali. Będziemy mieli pewność, że strop na jaki się zdecydowaliśmy jest faktycznie dobry i będzie pasował do konstrukcji naszego budynku.

Zazwyczaj jest zasada, że jeśli mamy prostą konstrukcję budynku, możemy wybrać stropy gęsto-żebrowe lub stropy z płyt prefabrykowanych. Jeśli jednak nasz dom ma wymyślną konstrukcję, lepiej sprawdzą się strop Akermana lub monolityczny.