Ściany fundamentowe to najważniejsze ściany w domu. Równie ważna jest ich izolacja. Jednak wiąże się ona z dużymi kosztami. Pojawia się również wiele trudności podczas całego procesu izolacji. Warto zastanowić się jak tego dokonać w najlepszy sposób.

Przede wszystkim, podczas izolacji ścian fundamentowych, należy wychodzić z założenia, że na tym procesie nie należy oszczędzać. Zaopatrzenie się w materiały najwyższej jakości to podstawa. Dzięki temu, że całość prac zostanie wykonana w profesjonalny sposób, unikniemy wilgoci w domu. W końcu, gdy wilgoć dostanie się do naszego domu, będzie on niezdatny do użytku.

Pozioma izolacja przeciwwilgociowa
Tak naprawdę, w wielu przypadkach wystarczy, że zdecydujemy się na poziomą izolacje przeciwwilgociową, aby zadbać o zabezpieczenie domu przed zaciekami na ścianach. Oczywiście, należy pamiętać, że izolacja ścienna powinna zostać połączona z izolacją przeciwwilgociową podłogi. Wtedy dopiero możemy mówić o skuteczności całego procesu.

Papa i lepik do izolacji
Mamy kilka możliwości do wybory, jeżeli chodzi o materiał do stworzenia izolacji. Coraz rzadziej budowlańcy decydują się na dwuwarstwową izolacje z papy i lepiku. Jednak, jeśli wolimy podejście tradycyjne do tego typu rzeczy, należy pamiętać, że materiałem izolującym jest tutaj lepik, a nie papa. Ta ostatnia jest jedynie materiałem uzupełniającym. Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest papa termozgrzewalna. Zawsze powinniśmy decydować się na najgrubszą papę, ponieważ dzięki temu możemy zwiększyć skuteczność i wytrzymałość izolacji. Papa dostępna jest w rolkach.