Nie wymieniamy co roku wszystkich ciuchów, jednak zwykle każdy stara się dopasować do mody i kupić przynajmniej jeden, który będzie zgodny z najnowszymi trendami. Te – w niemal każdej branży – co jakiś czas się zmieniają. Nie inaczej jest w przypadku aranżacji wnętrz, gdzie co prawda nie musimy co chwilę robić wielkiej rewolucji w domu, jednak warto zadbać o zastosowanie modnych elementów, albo przy okazji remontu udekorować mieszkanie zgodnie z najnowszymi wytycznymi. Co jest modne w tym roku?

Odnów kolor ścian

Najprościej zadbać o nowy kolor ścian, dopasowując go do najnowszych trendów. Niekoniecznie – mimo że niektórzy tak myślą – musi za tym iść wymiana wszystkiego, co znajduje się w tym pokoju. Nie zdarza się bowiem nigdy tak, że przewodni kolor na jakiś rok czy sezon jest jeden. Projektanci wybierają zawsze kilka najciekawszych, spośród których z łatwością można znaleźć coś do konkretnego pokoju. Dzięki temu łatwo dopasować kolor farb do tych mebli i dodatków, które już mamy w domu.

W roku 2017 najmodniejsze są kolory natury, czyli wszelkie brązy i zielenie, szarości oraz kolory nieba. Nadal modne będą także pastele, które wiodły prym w roku 2016. Zwłaszcza w swoich lekkich, jak gdyby rozmytych wersjach, przypominających efekt uzyskiwany przy malowaniu farbami akwarelowymi.

Zadbaj o dodatki

Nie trzeba wymieniać wszystkich mebli, żeby wnętrze stało się modne! Wystarczy umieścić w nim kilka dodatków zgodnych z najnowszymi trendami. Czasem nawet jeden, większy szczegół potrafi wprowadzić znacząco zmianę. We wnętrzach 2017 króluje ekologia – a zatem warto postawić na naturalne materiały, w tym również papier czy korek. Jeśli zaś chodzi o drewno, mimo wszystko lepiej jest wybrać drewnopodobne produkty – ścinanie drzew na meble nie jest w końcu zbyt ekologiczne!

Mimo że jeszcze niedawno we wnętrzach rządził minimalizm, teraz stopniowo się od niego od chodzi. W mieszkaniu warto więc wprowadzić zmiany i zadbać o dodatki, które nadadzą przestrzeni przytulności i ciepła – firanki, poduszki, zdjęcia i tak dalej. Nie wolno zapomnieć o dodatkach roślinnych – skoro króluje natura, to roślin nie może zabraknąć we wnętrzach!

Remontuj z głową

Jeśli chcesz wprowadzić w swoim domu większe zmiany, pamiętaj, że oprócz podążania za trendami liczy się Twoja wygoda. Najmodniejsze wnętrza to te oryginalne, wyróżniające się czymś i odzwierciedlające duszę właściciela. Dlatego zamiast kopiować innych, bierz z najnowszych pomysłów to, co Ci najbardziej odpowiada.

Jeśli posiadasz dom, zadbaj także o ogród – prawdziwym hitem są na przykład lampy solarne, wytwarzające energię w naturalny, ekologiczny sposób. Wiele lamp i reflektorów można znaleźć na stronie sklepu MAGMA. Zainteresowani znajdą tam zresztą mnóstwo innych, pomocnych w remoncie produktów.