Prace budowlane czy też inne prowadzone przez specjalistów wymagają stosowania elektronarzędzi. Jednym z nich jest wiertarka, która ma szerokie spektrum zastosowania i wykorzystywana jest do wielu prac. Jednak, aby prace przebiegały sprawniej i jednocześnie były precyzyjne, to do polerowania powierzchni można wykorzystać ściernicę do wiertarki.

Ściernica – bo rodzaj ma znaczenie

Materiały ścierne są niezbędne przy pracach wykończeniowych czy budowlanych. Do większych powierzchni dobrze jest zastosować elektronarzędzia, dzięki którym praca związana z wyrównywaniem powierzchni ściany przebiega szybciej i precyzyjniej. Warto zwrócić uwagę również na inną rolę ściernicy, dzięki której można precyzyjnie obrobić miejsce na styku dwóch powierzchni, dzięki zastosowaniu modelu o odpowiednim kształcie.

Rodzaj ściernic a zastosowanie

Ściernica występuje w wielu rodzajach. Dzięki temu doskonale sprawdzi się do różnych materiałów, począwszy, od drewna a na konglomeracie kończąc. Ściernica może być listkowa. Występuje ona w formie listkowej trzpieniowej, jak i listkowej talerzowej. Ta pierwsza dzięki budowie doskonale sprawdzi się do obróbki i kształtu szlifowanej powierzchni. Zatem warto jej używać do prac, gdzie przedmioty są wklęsłe bądź mają niestandardową formę. Z kolei profesjonalne ściernice talerzowe najlepiej nadają się do obróbki trudnych powierzchni. W tym przypadku wykorzystuje się tarcze, które są wykonane z tworzywa sztucznego.

Profesjonalne ściernice – jakie wybrać?

Decydując się na tarcze listkowe koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich nasadzanie, które może być twarde lub miękkie. Duży talerz i mocne grube listki warto wykorzystać podczas zgrubnego, ale i agresywnego szlifowania. Przykładem tutaj może być remont starego mieszkania, gdzie konieczne jest usunięcie starej farby, a także źle położonego gipsu. Z kolei tarcze miękkie sprawdzą się gdy chcemy uzyskać efekt szlifowania, który jest płaski i niezwykle równomierny. Może być to wykorzystane w przypadku przygotowywania ściany pod ozdobne płytki.

Prace związane z użyciem profesjonalnych ściernic

Wiertarka udarowa jest jednym z tych narzędzi, które są niezbędne w pracach budowlanych. Dlatego odpowiednio dobrana ściernica sprawdzi się nawet podczas obróbki takich materiałów jak beton. Odpowiednio dobrany kształt pozwoli na wyszlifowanie powierzchni w trudno dostępnych miejscach. Prace szlifierskie wymagają zastosowania tego akcesorium. Przy czym należy zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wykonane. W przypadku fazowania trzeba użyć mocnego i agresywnego materiału szlifierskiego, który sprawdzi się podczas bardzo trudnych prac. W tym przypadku najlepiej wybrać materiał ścierny wykonany z korundu cyrkonowego. Jest on odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a przy tym jest bardzo ostry. W przypadku obróbki spawów również konieczne jest zastosowanie ściernic, które wykazują się niezwykłą trwałością. Zatem najlepiej, aby były one wykonane z włókna szklanego, który jest niemal niezniszczalnym materiałem. W przypadku odgradowywania istotne znaczenie ma ścieranie powierzchni, które powinno być wykonane jak najszybciej, aby uzyskać jak najlepszy efekt. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się materiał ścierny z agresywnym ziarnem. Jeżeli chcemy szlifować klasyczną powierzchnię i zależy nam na czasie, to najlepiej zastosować ściernicę listkową, która ma płaski profil, a jednocześnie dużą średnicę. Podczas prac budowlanych czasami konieczne jest wyszlifowanie powierzchni, gdzie stykają się dwie ściany. Zatem obróbka takiego miejsca wydaje się być stosunkowo skomplikowana, dlatego należy wybrać ściernicę listkową o specjalnym kształcie. Powinien on być okrągły i zawinięty aż po samą nasadę.

Profesjonalne prace wymagają profesjonalnego sprzętu. Szlifując powierzchnie betonową najlepiej stosować ściernicę diamentową, która nie powoduje odprysków i rozprzestrzeniania się pyłu. Dlatego kluczowe znaczenie mają nie tylko elektronarzędzia, ale również elementy, dzięki którym wszystkie prace przebiegają sprawnie i fachowo. Jak wiadomo czas to pieniądz, dlatego szybko wykonane prace, która cechuje pełna rzeczowość pozwalają zdobyć firmie budowlanej większe grono klientów.