To jak wygląda nasz dom z zewnątrz jest jego wizytówką. To na to zwraca się pierwszą uwagę, gdy ogląda się dom. Dlatego, warto zadbać aby elewacja budynku była jak najlepsze.

Cechy dobrej farby elewacyjnej
Wybór farby elewacyjnej jest bardzo istotny. Powinniśmy zdecydować się na farbę, która odznacza się wysoką jakością i trwałością. Musi być odporna na działanie czynników atmosferycznych. W Polsce budynki narażone są na częste zmiany pogody. Latem są poddawane ostremu działaniu słońca, jesienią deszczu, a zimą śniegu i mrozu. Dlatego, farba musi być odporna i nie poddawać się procesowi zmywania. Nie może spłowieć po jednym sezonie. Nasz dom nie wyglądałby wtedy zbyt atrakcyjnie.

Farby silikonowe
Bardzo popularne są farby silikonowe. Są uznawane za najbardziej nowoczesne i najlepsze produkty obecnie dostępne na rynku. Są odporne na działanie wody i innych substancji. Poza tym, są w stanie wykorzystać wodę pochodzącą z deszczu do samooczyszczenia. Dzięki temu, wygląd ścian może być zawsze świeży. Brud, który w naturalny sposób osadza się na zewnętrznych ścianach budynku może być podczas pory deszczowej usuwany w naturalny sposób. Poza tym, nakładanie takiej farby odbywa się w bardzo szybki i sprawny sposób. Farby silikonowe pozwalają uzyskać trwały kolor, który będzie towarzyszył nam przed długie lata. Nie będzie blaknął i odznaczał się będzie dużą trwałością. Warto również dodać, że tego typu farby są mocno kryjące. Można dzięki nim zatuszować wszelkie nierówności, które niejednokrotnie można spotkać na zewnętrznych ścianach. Takie farby nie wymagają również stosowania dodatkowego podkładu. Dzięki temu, koszt elewacji domu może się znacznie zmniejszyć. Decydując się na farby silikonowe, dajemy sobie możliwość wyboru 1 z 400 kolorów z palety. Mamy dzięki temu nieograniczony wybór, który sprawi, że będziemy mogli dobrać kolor w pełni dostosowany do swoich potrzeb. Unikniemy sytuacji, w której weźmiemy byle jaki kolor ze względu na małą możliwość wyboru. Farby silikonowe do elewacji to dobry wybór.